DORUČENIE ZDARMA OD 60€

Prémiový konopný olej 250 ml

Kód: 186
Neohodnotené
8,90 € 7,42 € bez DPH
Skladom (5 ks)
Môžeme doručiť do:
3.6.2024

Olej vyrobený z konopných semien pestovaných na čistých pôdach bez chemického ošetrenia ukrýva v sebe viaceré benefity…

Detailné informácie

Garancia kvality
Garancia kvality
Kvalitné produkty európskej výroby
Cez 3000 výdajných miest
po celom Slovensku
Doručenie do 48 hodín
Doručenie do 48 hodín
na akúkoľvek adresu

Podrobný popis

Konopný olej je vyrobený z konopných semien, ktoré obsahujú menší podiel CBD a len nepatrné množstvo THC, pestovaných na čistých pôdach. Má nezameniteľnú orieškovú chuť a je známy hlavne vďaka vysokému obsahu (80%) esenciálnych mastných kyselín vrátane Omega-3 a Omega-6, ktoré sú nevyhnutné pre správne fungovanie nášho organizmu.

Konopný olej sa dá využiť v studenej kuchyni do šalátov, smoothies, nátierok alebo dipov alebo užívať priamo, dvakrát denne 1 polievkovú lyžicu, čo sa ukázalo ako veľmi zdraviu prospešné. Konopný olej môžete použiť aj pri varení a pečení no treba poznamenať, že pri vysokých teplotách stráca svoje zdravotné benefity a znižujú sa výhody jeho dobrých tukov.

Okrem konzumácie, je olej vhodný aj pri liečení kožných ochorení a zápalov, kedy ho v malých dávkach aplikujeme priamo na postihnuté miesto. Výborne hydratuje pokožku, ľahko sa vstrebáva, neupcháva póry a predchádza strate vlhkosti v pokožky. Reguluje produkciu kožného mazu a podporuje tvorbu kolagénu, čím prispieva k boju proti výraznému starnutiu.

Konopný olej pomáha pri rôznych kožných problémoch ako akné, psoriáza, dermatitída, ekzém.

Zloženie: 100% panenský jednodruhový za studena lisovaný konopný olej

Objem: 250 ml

Skladovanie: Skladujte na tmavom mieste do +20 C. Po otvorení uschovajte v chlade.

Informácie

Vysoká koncentrácia esenciálnych mastných kyselín výborne vplýva na funkciu mozgu, zlepšuje pamäť a znižuje príznaky depresie či úzkosti. Mastné kyseliny tiež podporujú tvorbu endokanabinoidov, ktorých funkciou je posilniť imunitný systém.

Jedna z mnohých Omega-3 mastných kyselín, kyselina alfa-linolénová, ktorú v konopnom oleji nájdeme v najvyššom množstve spomedzi všetkých rastlinných olejov, prispieva k zníženiu rizika srdcovocievnych chorôb až o 10-20%, vďaka zníženiu krvného tlaku a cholesterolu a tiež znižuje aj rizika cukrovky.

Konopný olej je tiež bohatý na chlorofyl, vitamíny A, D, E, niektoré skupiny vitamínov B, alebo aj fytosteroly. Nedostatok týchto látok v našom tele vie vyvolať problémy s trávením, viesť k srdcovým a cievnych chorobám, alergiám alebo ekzémom a oslabiť celkovú imunitu.

Ďalšou dôležitou zložkou konopného oleja je proteín, konkrétne edestin (tvorí 65% proteínov v rastline), ktorý je hlavným zásobným proteínom semien konopy a je známy pre svoj nutričný potenciál. Svojou štruktúrou je veľmi podobný globulínu, ktorý nachádzame v krvnej plazme a tak je veľmi kompatibilný s naším telom. Podporuje trávenie, má nízky obsah fosforu a považuje sa za kostru ľudskej DNA. Je významný pri udržiavaní zdravého imunitného systému a hrá dôležitú úlohu pri tvorbe protilátok. Aj vďaka nemu je konopný olej známi svojimi protirakovinovými účinkami, alebo pomocou v boji s cukrovkou, epilepsiou a astmou.

Použitie

Do studenej kuchyne alebo dvakrát denne  – 1PL (polievkovú lyžicu) ráno aj večer.
Pri liečení kožných ochorení a zápalov aplikovať v malých dávkach priamo na postihnuté miesto.

Spotreba

Najlepšie spotrebovať do: dátum uvedený na obale ( 1 rok od dátumu výroby)
Číslo šarže totožné s dátumom spotreby.