DORUČENIE ZDARMA OD 60€

JODA ORGANIKA® – V TEKVICOVOM OLEJI (250ML)

Kód: 324
Neohodnotené
48,90 € 40,75 € bez DPH
Skladom (5 ks)
Môžeme doručiť do:
3.6.2024

JODA ORGANIKA® - olejovita forma je produkt obsahujúci makromolekulu organickej formy jódu naviazanú na tekvicový olej. Produkt bol preverený aj v klinickej štúdií v Univerzitnej nemocnici Bratislava – Nemocnica akademika Ladislava Dérera, kde bol potvrdený jeho rýchly účinok. Tekvicový olej najvyššej kvality zároveň dopĺňa organickú formu jódu o prirodzene obsiahnuté vitamíny a minerálne látky. Ďalšou príjemnou výhodou je jeho lahodná chuť.

Detailné informácie

Garancia kvality
Garancia kvality
Kvalitné produkty európskej výroby
Cez 3000 výdajných miest
po celom Slovensku
Doručenie do 48 hodín
Doručenie do 48 hodín
na akúkoľvek adresu

Podrobný popis

PRISPIEVA K SPRÁVNEMU FUNGOVANIU ŠTÍTNEJ ŽĽAZY

PRISPIEVA K SPRÁVNEJ TVORBE HORMÓNOV ŠTÍTNEJ ŽĽAZY

PODPORUJE IMUNITU

PRISPIEVA K SPRÁVNEMU FUNGOVANIU NERVOVÉHO SYSTÉMU

UPRAVUJE HLADINU CHOLESTEROLU V KRVI

PODPORUJE PLODNOSŤ A ZDRAVÝ VÝVOJ DIEŤATKA UŽ V MAMIČKINOM BRUŠKU

PRISPIEVA K NORMÁLNEMU RASTU DETÍ

NAPOMÁHA PRI PROBLÉMOCH S OSTEOPORÓZOU, ZVÝŠENOU LÁMAVOSŤOU KOSTÍ,  PRI BOLESTI A ZÁPALOV CHRBTA, KĹBOV A SVALOV

PRISPIEVA K SPRÁVNEJ LÁTKOVEJ PREMENE DÔLEŽITEJ PRE TVORBU ENERGIE

RÝCHLY ÚČINOK POTVRDENÝ KLINICKOU ŠTÚDIOU

VITAMÍNY A MINERÁLY PRIRODZENE OBSIAHNUTÉ V TEKVICOVOM OLEJI NAJVYŠŠEJ KVALITY

LAHODNÁ CHUŤ

Výživový doplnok s organickou formou jódu bol vyvinutý na základe najnovších poznatkov vedy a potrieb ľudského organizmu, predovšetkým endokrinného systému. Organická forma jódu, ktorá sa nachádza práve v JODE ORGANIKE® , je “potravou” potrebnou pre správne fungovanie jednotlivých žliaz nášho endokrinného systému. Okrem regulácie správnej funkcie endokrinného systému má JODA ORGANIKA® silný antioxidačný, imunostimulačný, reparačný efekt, ktorý je dosahovaný jej jedinečným zložením a synergiou jednotlivých komponentov, ktoré sú v nej obsiahnuté.
 JODA ORGANIKA® chráni ľudský organizmus pred škodlivými látkami a voľnými radikálmi. V prípade poškodeného a chorého organizmu pomáha navodiť normálny (fyziologický) stav.

Príbalová informácia

JODA ORGANIKA® - olejovita forma 

Výživový doplnok s organickou formou jódu

Charakteristika 

JODA ORGANIKA® - olejovita forma je produkt, ktorého základom sú látky rastlinného pôvodu, obsahujúci viaceré účinné zložky prospešné pre zdravie človeka. Dominantnú funkciu v súhrne jedenástich biologicky aktívnych látok zohráva jód, ktorý je v organickej forme a fyziologickej koncentrácii včlenený do systému účinných komponentov vhodným, jedinečným a originálnym technologickým postupom. Jódu sa pripisuje veľká antioxidačná a imunostimulačná aktivita a schopnosť vytvárať s látkami podobného charakteru synergizmus, vďaka ktorému je výsledný účinok tohto produktu niekoľko krát vyšší v porovnaní so súhrnom účinnosti aktívnych látok podávaných jednotlivo. Prípravok JODA ORGANIKA®- olejovita forma bol vyvinutý na základe najnovších poznatkov vedy a predstavuje produkt novej generácie, vyznačujúci sa silným antioxidačným, imunostimulačným, reparačným a substitučným efektom. Prípravok pomáha chrániť ľudský organizmus pred škodlivými látkami a voľnými radikálmi a u poškodeného, či chorého organizmu prispieva k obnoveniu normálneho fyziologického stavu. 

Zloženie

Denná dávka obsahuje: v 10 ml v 2,5 ml
Jód 150 µg100% *RVH 38 µg
Vitamín E 2,05 mg17% *RVH 0,5 mg
Kyselina linolová 4,4 g 1,1 g
Kyselina olejová 3,8 g 1,0 g
Kyselina palmitová 1,3 g 0,3 g
Kyselina stearová 0,54 g 0,1 g

*RVH – Denné referenčné príjmy vitamínov a minerálnych látok 

Dávkovanie

Odporúčaná denná dávka výživového doplnku JODA ORGANIKA®- olejovita forma dospelí- 10 ml deti – 2,5 ml Denná dávka prípravku pre dospelých (10 ml) obsahuje približne 150 µg jódu, čo je (100%) odporúčaného množstva denného príjmu organického jódu. Denná dávka prípravku pre deti (2,5ml) obsahuje približne  38 µg jódu, čo je približne 25% odporúčaného množstva denného organického príjmu jódu. 

Spôsob použitia

Denne užiť ráno po  jedle. Zapiť cca 2 dcl čistej vody a počas užívania zvýšiť pitný režim! (1liter čistej vody na 30 kg váhy človeka denne) Nedostatok jódu a jeho dôsledky pre ľudský organizmus S nedostatkom jódu sa začínajú fyziologické komplikácie a nastupujú civilizačné choroby, ako je ateroskleróza, infarkt, cukrovka, osteoporóza, chronická únava, psychické problémy, nadváha – obezita, náhle chudnutie, nespavosť, zhoršenie pleti, či kvality nechtov a vlasov, ako aj celková slabosť ľudského organizmu. Nedostatok jódu v ľudskom tele môže zapríčiniť zníženú funkciu štítnej žľazy, čo môže následne viesť k rôznym závažným ochoreniam. K zníženiu rizika spomenutých, ale i mnohých iných ochorení súvisiacich práve s nedostatkom jódu dopomáha výživový doplnok JODA ORGANIKA®- olejovita forma, ktorý môže prispieť k obnoveniu správnej funkcie štítnej žľazy a zároveň fyziologickej harmónii ľudského organizmu. Indikácie Jód prispieva k správnej tvorbe hormónov štítnej žľazy a k správnemu fungovaniu štítnej žľazy. Jód prispieva k správnej látkovej premene dôležitej pre tvorbu energie. Jód prispieva k správnemu fungovaniu nervového systému. Jód prispieva k udržaniu zdravej pokožky. Jód prispieva k normálnemu rastu detí. Jód prispieva k správnej kognitívnej funkcii. Vitamín E prispieva k ochrane buniek pred oxidačným stresom

Nežiaduce účinky

Výživový doplnok JODA ORGANIKA®- olejovita forma je obvykle dobre znášaný.  Pri jeho dlhodobom užívaní  neboli pozorované žiadne nežiaduce účinky.

Interakcie

Nežiaduca interakcia s inými, súčasne podávanými liekmi, nie je známa. 

Štúdia

Bola vykonaná 1 pilotná štúdia : Vplyv organicky viazaného jódu vo výživovom doplnku JODA ORGANIKA®- olejovita forma* na parametre vnútorného prostredia u pacientov s hypercholesterolémiou. Záver štúdie: Užívanie prípravku JODA ORGANIKA®- olejovita forma* v odporúčanej dennej dávke 10 ml (150 µg organicky viazaného jódu) nezhoršilo parametre tukového metabolizmu u žiadneho spomedzi 13 pacientov s hypercholesterolémiou, ani nespôsobilo hypertyreózu či hypotyreózu, ani poruchu metabolizmu cukrov. V pilotnej štúdii s pacientmi sa po 8 týždňoch užívania zistil pri jednotlivých porovnaniach významný pokles koncentrácie celkového cholesterolu, LDL- cholesterolu  a VLD- cholesterolu. Pri použití všeobecného lineárneho modelu pre opakované merania sa zistilo významné zvýšenie koncentrácie HDL- cholesterolu v krvnom sére. *pôvodný názov produktu, v čase kedy bola vykonaná štúdia bol OLEJOVITA® Varovanie Prípravok uchovávajte mimo dosah detí ! Prípravok nesmie byť používaný po uplynutí doby použiteľnosti uvedenej na obale. 

Skladovanie

Skladujte dobre uzatvorený na suchom mieste pri teplote15-25°C,chráňte pred priamym slnečným žiarením a sálavým teplom.

Balenie

250 ml (25 dní 10 ml denne)
Tento produkt nie je viazaný na lekársky predpis