DORUČENIE ZDARMA OD 60€

Medovicový Med 950g

Kód: 117
Neohodnotené
17 € 14,17 € bez DPH
Skladom (5 ks)
Môžeme doručiť do:
3.6.2024

Detailné informácie

Garancia kvality
Garancia kvality
Kvalitné produkty európskej výroby
Cez 3000 výdajných miest
po celom Slovensku
Doručenie do 48 hodín
Doručenie do 48 hodín
na akúkoľvek adresu

Podrobný popis

Medovicový med sa vytvára pri premnožení vošiek prevažne na listnatých a zmiešaných porastoch.

Medovicový med je tmavšej farby, ktorú spôsobujú rastlinné farbivá v miazge drevín, ktoré na vzduchu menia farbu.

Tento med má často červenohnedú, tmavohnedú, niekedy až čiernu farbu z ľahkým odtieňom zelenej. Chuť a aróma medovicového medu je značne odlišná, podľa pôvodu medovice.

V porovnaní s kvetovými medmi medovicový med obsahujú viac fruktózy a dextrínov, ale hlavne väčšie množstvo minerálnych látok a stopových prvkov. Jedna kávová lyžička medovicového medu obsahuje toľko minerálov a živín, koľko sa skrýva v 2-4 lyžičkách bledého medu.

Optimálna spotreba medovicového medu je pár kíl ročne, nakoľko med obsahuje vysoký obsah minerálov z miazgy stromov. Často býva ťažšie stráviteľný v porovnaní s kvetovými medmi, ale je veľmi kvalitný a prospešný.

Medovicový med nie je určený na bežné používanie (do čaju alebo na pečenie), ale ako liek – lyžičku denne, prípadne natrieť na chlieb. Neodporúča sa pre malé deti a pre ľudí, ktorí majú problémy s trávením – iba v malých množstvách.

Počasie je nevyhnutnou súčasťou kvalitnej (resp. akejkoľvek) znášky medovicového medu. Musí byť teplo a vlhko. Nesmie dlho pršať, pretože dážď by zmyl medovicu z lístia a ihličia stromov.

Medovicový med obsahuje len malé alebo žiadne množstvo peľu, čo ho robí vhodným pre alergikov a astmatikov. Používa sa pri poraneniach a ťažko sa hojacich ranách.

Rozdiel medzi medmi sa dá zistiť aj pomocou merania elektrickej vodivosti – konduktomerom. V rozpätí niekoľkých minút môžeme zistiť obsah minerálov a vitamínov v jednotlivých medoch. Na med môžeme dať nálepku „medovicový med“ ak má nameraná vzorka hodnotu nad 10 . 10-4 S. cm-1 (siemens krát centimeter na mínus prvú).

Dodatočné parametre

Kategória: MED
Váha: 950g